• WYNIKI półfinału VIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PROZY dla uczniów kl. 7 i 8

• Do FINAŁU zakwalifikowali się:

1. Aleksandra Skiba - SP nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni
            2. Jakub Młynarz - SP nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Miastku
            3. Marta Budakowska – Starogardzkie Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim
            4. Paulina Musiałowska – SP nr 86 w Gdańsku im. Prof. J. Sampa
            5. Patrycja Kamać - SP nr 86 w Gdańsku im. Prof. J. Sampa
            6. Gabriela Żeleźnik – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdańsku
            7. Piotr Gojżewski – SP nr 48 w Gdańsku

Gratulujemy! i zapraszamy do kolejnego, wojewódzkiego etapu

FINAŁ konkursu odbędzie się 11 lutego 2023 r.
            w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku o godz. 10.00

Przypominamy, że laureaci powinni przygotować się do recytacji drugiego

fragmentu prozy (innego niż w półfinale). Tekst wybranego fragmentu prozy należy przekazać organizatorom w dniu finału.

• "Klucz do Lektury" zmiana terminu!!!

• W odpowiedzi na pytania o możliwość zmiany terminu nadsyłania/dostarczania prac na konkurs "Klucz do lektury" informujemy, że ostateczny termin oddawania prac przedłużamy do 1.02.2023 r. przede wszystkim z uwagi na rozpoczynające się ferie zimowe. Wyniki II etapu planujemy ogłosić zgodnie z regulaminem do 6.02.2023 r.

• Kolejny etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego IV - VI

• Wielki Maraton Czytelniczy klas IV - VI

Zapraszamy uczestników na 5. etap WMC dla klas IV - VI, który odbędzie się w środę, 8 lutego 2023 r. o godzinie 8.00 w stołówce szkolnej.

Przypominamy, że w styczniu czytacie książkę M. Konopnickiej pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi".

E. Split

• Etap rejonowy Konkursu Literackiego "Niedokończone historie"

• Wyniki etapu rejonowego I Konkursu Literackiego „Niedokończone historie”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom – uczniom oraz ich nauczycielom za udział w konkursie „Niedokończone historie”.

Do SP 48 na etap rejonowy wpłynęło ok. 140 prac z 69 szkół województwa pomorskiego.

Komisja w składzie: Małgorzata Ginter, Iwona Kalinowska, Ewa Splitt, Krystian Tomala zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 15 uczniów, których teksty spełniały kryteria opowiadania kryminalnego (detektywistycznego) i wykorzystały elementy wskazane w początku historii:

Bruno Baranowski (Gdańsk)

Zuzanna Bonisławska (Gdańsk)

Helena Dalach (Gdynia)

Julian Gil (Gdańsk)

Jan Kaszczuk (Gdańsk)

Zuzanna Kręska (Gdańsk)

Maja Królikowska (Słupsk)

Weronika Kwolek (Żukowo)

Maria Małycha (Żukowo)

Wiktoria Rudnicka (Egiertowo)

Alicja Rutkiewicz (Kwidzyn)

Gabriela Rybus (Gdańsk)

Igor Staszczuk (Damno)

Joanna Trzeciak (Gdynia)

Zofia Trzeciak (Gdynia)

Gratulujemy!

Początek opowiadania fantastyczno-naukowego prześlemy nauczycielom-opiekunom uczniów na adres e-mail. Termin dostarczenia prac na etap wojewódzki: 10 lutego 2023 r.

Zachęcamy do udziału w innych konkursach wojewódzkich organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 48 w Gdańsku!

• Konkurs na świąteczną dekorację sal i plakat z życzeniami świątecznymi

• Konkurs na świąteczną dekorację sal i plakat z życzeniami świątecznymi został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

kategoria: Dekoracja sali:

I miejsce 6 c

II miejsce 4 a i 4 d

III miejsce 7 b

kategoria: plakat z życzeniami świątecznymi:

I miejsce 5 b i 7 a

II miejsce 8 a

III miejsce 7 b

Dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za przygotowanie wspaniałych dekoracji.

SU z opiekunami