• Fundacja „Rodzinny Gdańsk” prosi o wsparcie.

• Fundacja zbiera dla uchodźców z Ukrainy: walizki i torby (używane, ale w dobrym stanie – nadające się do użytku), używane garnki, patelnie (tylko w dobrym stanie), używane koce, śpiwory (wyłącznie w dobrym stanie), a także żywność z długim terminem ważności (np. makaron, mąkę, cukier, olej…) oraz środki higieny. Zbiórkę zaczynamy w szkole od poniedziałku 3 października 2022 r. Potrwa do końca miesiąca.

Opiekunka akcji w SP 48: Małgorzata Ginter

• Zbieramy nakrętki – pomagamy Łukaszowi!

• W Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku zaczynamy akcję zbierania nakrętek dla Łukasza.

Nakrętki prosimy przynosić w 5-litrowych workach (torebkach/torbach) z kartką, na której znajdą się następujące informacje: imię i nazwisko ucznia oraz klasa (do której uczęszcza). Nakrętki zostawiamy w portierni szkolnej.

Zbiórkę zaczynamy od poniedziałku 3 października 2022 r.

Opiekunki akcji w SP 48: Małgorzata Ginter i Agnieszka Pałka

• Liga Historyczna

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Lidze Historycznej (regulamin dostępny w gablocie szkolnej oraz u nauczycieli historii).

I runda

Zadanie:

Przedstaw  miejsce pamięci narodowej w formie zdjęcia (min 10x15 cm) lub wykorzystując grafikę komputerową.

Praca powinna zawierać opis historyczny ( ramy chronologiczne, najważniejsze postacie, krótki opis wydarzenia, w tym przyczynę i skutek) oraz uzasadnienie wyboru miejsca.

Konieczne jest podanie spisu bibliografii oraz źródeł, z których autor pracy korzystał.

Termin: 10 października

Jednocześnie praca zostanie zgłoszona do szkolnego konkursu pt. „Miejsca pamięci narodowej w obiektywie i grafice komputerowej".

Powodzenia

Nauczyciele historii SP 48

• Kółko matematyczne oraz szachowe

• Serdecznie zapraszamy na bezpłatne koła przedmiotowe:

1) koło matematyczno-logiczne dla klas 4-6, wtorki, 8 lekcja (14:35-15:30), sala 130

2) koło szachowe dla klas 1-3, poniedziałki, 7 lekcja (13:50-14:35), sala 130, nauka od podstaw

prowadząca: mgr Liśkiewicz Agnieszka

• WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2022/2023 - klasy IV - VI

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2022/2023

Z przyjemnością informujemy, że rusza kolejna XIV edycja Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VI  „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" .

Do udziału zapraszamy chętnych Uczniów klas IV-VI. Aby wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć swojemu nauczycielowi języka polskiego podpisany przez Rodzica/Opiekuna prawnego formularz Zgody na przetwarzanie danych osobowych. (Formularze dostępne u nauczycieli j. polskiego)

Lektura na wrzesień to:

Agnieszka Stelmaszyk „Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir”.

Termin pisania pierwszego testu

19 października 2022 r. (środa) godz. 8.00 w stołówce szkolnej.

LEKTURY KONKURSOWE w porządku alfabetycznym:

1. Justyna Bednarek, Dom numer pięć

2. Ben Guterson, Hotel Winterhouse Tom 1

3. Izabella Klebańska, Magiczne skrzypce

4. Maria Konopnicka, O krasnoludkach i sierotce Marysi

5. R. J. Palacio, Cudowny chłopak

6. Katarzyna Ryrych, O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych

7. Agnieszka Stelmaszyk, Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie 😊!

p. E. Splitt i p. I. Kalinowska