• Język niemiecki w Szkole Podstawowej nr 48

W klasach VII-VIII język niemiecki nauczany jest w wymiarze 2 godzin tygodniowo na poziomie zgodnym z wariantem podstawy programowej II.2  poziom A1.

W roku szkolnym 2018/2019 naukę języka niemieckiego rozpoczęli również uczniowie klas pierwszych - 1 godzina tygodniowo oraz klas czwartych - 2 godziny tygodniowo.

Zajęcia z uczniami prowadzą doświadczone germanistki: p. Ewa Kulczyk, p. Anna Patoka-Marks oraz p. Kornelia Wojdylak.

Uczniowie korzystają z podręczników: „Mit links” (Wyd.Pearson), "Hallo Anna" (wyd. Klett) oraz "Und so weiter" (Wyd. PWN). Klasy podzielone są na grupy ok.14 osobowe.

Sale językowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt taki jak: ekran multimedialny, rzutnik + ekran, internet, nagłośnienie. W szkole posiadamy również nowoczesną pracownię językową wyposażoną w słuchawki stereofoniczne z mikrofonem dla każdego ucznia.

Współpracujemy z Goethe-Institut w Warszawie dzięki czemu uczniowie mają możliwość brać udział w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak: koncert niemieckich muzyków czy interaktywne wystawy realioznawcze.

Nasza szkoła uczestniczy również w projektach:

- „Schulwärts!” dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach z native speakerem (studentem z Niemiec)

- Das Bild der Anderen oraz eTwinning uczniowie rozwijają swoje możliwości językowe poprzez korespondencję z młodzieżą z całego świata;

- Wymianie uczniów z gimnazjum  w Köln.

Najbardziej zaawansowani uczniowie mają możliwość zdania certyfikatu językowego Fit In Deutsch 1 i 2 sprawdzające wiedzę z języka niemieckiego na poziomie A1 lub A2 według Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego. Egzaminy są przeprowadzane w naszej szkole by uczniowie w znanym otoczeniu uzyskiwali jak najlepsze wyniki.

Wszystkim uczniom życzymy wiele radości i sukcesów w zgłębianiu języka niemieckiego oraz poznawaniu kultury i historii państw DACHL.

Nauczyciele germaniści

• Wymiana z Köln 2015