Język niemiecki w szkole Wydarzenia Konkursy / Wyniki Liga Zadaniowa/Czytelnicza Współpraca, wymiana Ciekawostki Galeria Filmy

Język niemiecki w ZKPiG nr 12

Język niemiecki nauczany jest w naszej szkole jako drugi język obcy na poziomie podstawowym (III.0) i rozszerzonym (III.1). Wymiar godzin podstawowych to 2 godziny tygodniowo, a w klasach z rozszerzeniem 3 i 4 godziny w tygodniu.W klasach VII-VIII język niemiecki bedzie nauczany w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

Zajęcia z uczniami prowadzą cztery doświadczone germanistki: p. Lidia Mamos, p. Ewa Kulczyk, p. Anna Patoka-Marks oraz p. Kornelia Wojdylak.

Uczniowie korzystają z podręczników wydawnictwa Pearson: „Mit links”. Klasy podzielone są na grupy ok. 14 osobowe w miarę możliwości według zaawansowania językowego.

Sale językowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt taki jak: tablica multimedialna, rzutnik + ekran, internet, nagłośnienie. W szkole posiadamy również nowoczesną pracownię językową wyposażoną w słuchawki stereofoniczne z mikrofonem dla każdego ucznia.

Współpracujemy również  z Goethe-Institut w Warszawie dzięki czemu uczniowie mają możliwość brać udział w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak: koncert niemieckich muzyków czy wystawy realioznawcze.

Nasza szkoła uczestniczy również w projekcie „Schulwärts!” dzięki czemu uczniowie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach z native speakerem (studentem z Niemiec), projektach międzynarodowych (Das Bild der Anderen oraz eTwinning), wymianie uczniów z gimnazjum  w Köln.

Najbardziej zaawansowani uczniowie mają możliwość zdania certyfikatu językowego Fit In Deutsch 1 i 2 sprawdzające wiedzę z języka niemieckiego na poziomie A1 lub A2 według Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego. Egzaminy są przeprowadzane w naszej szkole by uczniowie w znanym otoczeniu uzyskiwali jak najlepsze wyniki.

Wszystkim uczniom życzymy wiele radości i sukcesów w zgłębianiu języka niemieckiego oraz poznawaniu kultury i historii państw DACHL.

Nauczyciele germaniści