WYDARZENIA O NAS NAUCZYCIELE

Kiermasz Świąteczny

W świątecznej atmosferze tradycyjnie co roku w naszej szkole organizowany jest kiermasz świąteczny.
Tegoroczny odbył się 10-11 grudnia na terenie naszej szkoły.
Na korytarzach stanęły stoiska na których można było kupić ozdoby choinkowe, kartki świąteczne oraz stroiki wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli z świetlicy.
Dochód z kiermaszu został przeznaczony na WOŚP.

Zabawa Mikołajkowa

Pomimo braku śniegu za oknem w ZKPiG nr 12 nastrój świąteczny gościł już od pierwszych dni grudnia.
6 grudnia w świetlicy szkolnej panowała szczególna atmosfera, ponieważ odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z klownem.
Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty a klown częstował watą cukrową oraz organizował dzieciom gry i zabawy w świetlicy.
Nasze pociechy były bardzo przejęte przybyciem Mikołaja do szkoły. Ich uradowane buzie utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to dla nich najpiękniejsza świąteczna niespodzianka.

"Niedźwiedź Wojtek i jego opowieści"

Dnia 22.11.2016 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem wizyty był "Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści". Nasz gość opowiadał o przygodach misia Wojtka, który dorastał i stacjonował wśród żołnierzy wojska polskiego.Dzieci przeglądały fotografie na których ukazany był nasz bohater, dzięki temu łatwiej było im poznać i przyswoić postać Wojtka.Ta niesamowita historia zachwyciła dzieci i zainspirowała do dokładniejszego prześledzenia losów misia.

Spotkanie z Entomologiem

Dnia 18.11.2016 roku świetlicę szkolną odwiedził  pan Mirek, który jest entomologiem. W fascynujący sposób opowiadał o owadach, którymi pasjonuje się od wielu lat. Nasz gość zaprezentował dzieciom bogate zbiory owadów, a także ogromne gniazdo szerszeni. Pan Mirek ostrzegł nas także przed zbliżaniem się do takich stworzeń, pokazał specjalny ubiór, dzięki któremu w bezpieczny sposób może wykonywać swoją pracę.

Dzień Niepodległości

Dnia 10.11.2016 roku w związku z obchodami Dnia Niepodległości odbyła się parada, w której wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przemarsz zorganizowali wychowawcy świetlicy szkolnej. Uczestnicy parady uczcili święto przechodząc się ulicami Zaspy.

" PORTRET NIEZWYKŁEGO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Milo  nam poinformować, ze uczennica uczeszczajaca do naszej świetlicy -Zuzanna Gajewska z klasy IIIa, zdobyla wyróżnienie w Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym w SP 81 w Gdansku.Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.

Ilość odwiedzin: 134281