WYDARZENIA O NAS NAUCZYCIELE PLAN DNIA

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 10.04-12.04 w naszej szkole odbył się tradycyjny już kiermasz wielkanocny. Od samego rana wszyscy chętni mogli nabyć wspaniałe rękodzieła, wykonane przez uczniów klas 1-3 i nauczycieli świetlicy. Na kolorowym stole wystawiono-palmy, stroiki, pisanki, kartki świąteczne, ozdobne patyczki oraz elementy dekoracyjne wykonane techniką decoupage. To wydarzenie wprowadziło dzieci, rodziców i nauczycieli w wielkanocny nastrój. Zebrana kwota pieniędzy została przeznaczona na rzecz dzieci z Afryki. Wszystkim, któzy odwiedzili nasz kiermasz, dziękujemy.

Konkurs z wiedzy o zdrowiu

7 kwietnia dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie o zdrowiu. Drużyny zmagały się z zadaniami związanymi ze zdrowym trybem życia. Dzieci rozwiązywały test wyboru, zagadki oraz porządkowały na modelu człowieka narządy wewnętrzne. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2b, która uzyskała najwięcej punktów. Zaraz za nią na drugim miejscu stanęli uczniowie klasy 2a. Trzecie miejsce na podium zajęła klasa 2d. Dla wszystkich grup przygotowano wspaniałe nagrody.

"Turniej o Puchar Tymbarka"

W dniach 11-12.04 nasze uczennice z klas 1-3 wzięły udział w wojewódzkiej części Turnieju o Puchar Tymbarka. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczyny do lat 10. Po bardzo dobrej grze wywalczyły one 3 miejsce a najlepszą bramkarką turnieju została Basia Kujawska uczennica 3A. W drugim dniu zawodów swoją walkę na murawie przy ulicy Traugutta zaczęły dziewczynki do lat 8. Dzięki swojemu zaangażowaniu i wspólnych treningach podczas całego roku szkolnego udało im się zająć 4 miejsce. Wszystkim zawodniczką dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.

Wiosenne wazony

Z początkiem marca w naszej świetlicy zawitała już wiosna. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielami stworzyli kolorowe wazony z kwiatami. Prace wykonano na szarym papierze za pomocą stempli z ziemniaków i butelek. Wiosenne wazony zostały zawieszone w szkolnej świetlicy.

Wizyta Straży Miejskiej

Dnia 16.03.2017 odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Miejskiej. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i domu. Funkcjonariusze przygotowali prezentację multimedialną, dzięki której przyswojenie wiedzy było ciekawsze i bardziej dostępne dla dzieci. Przedstawiciele władz uczyli naszych podopiecznych prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz przypominali o noszeniu odblasków. Jednak największą uwagę poświęcili odpowiedniemu zachowaniu wobec obcych, dorosłych osób, które moga ich zaczepić. Dzieci z zaangażowaniem słuchały rad i ostrzeżeń funkcjonariuszy straży miejskiej.

Kiermasz Świąteczny

W świątecznej atmosferze tradycyjnie co roku w naszej szkole organizowany jest kiermasz świąteczny.
Tegoroczny odbył się 10-11 grudnia na terenie naszej szkoły.
Na korytarzach stanęły stoiska na których można było kupić ozdoby choinkowe, kartki świąteczne oraz stroiki wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli z świetlicy.
Dochód z kiermaszu został przeznaczony na WOŚP.

Zabawa Mikołajkowa

Pomimo braku śniegu za oknem w ZKPiG nr 12 nastrój świąteczny gościł już od pierwszych dni grudnia.
6 grudnia w świetlicy szkolnej panowała szczególna atmosfera, ponieważ odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z klownem.
Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty a klown częstował watą cukrową oraz organizował dzieciom gry i zabawy w świetlicy.
Nasze pociechy były bardzo przejęte przybyciem Mikołaja do szkoły. Ich uradowane buzie utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to dla nich najpiękniejsza świąteczna niespodzianka.

"Niedźwiedź Wojtek i jego opowieści"

Dnia 22.11.2016 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem wizyty był "Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści". Nasz gość opowiadał o przygodach misia Wojtka, który dorastał i stacjonował wśród żołnierzy wojska polskiego.Dzieci przeglądały fotografie na których ukazany był nasz bohater, dzięki temu łatwiej było im poznać i przyswoić postać Wojtka.Ta niesamowita historia zachwyciła dzieci i zainspirowała do dokładniejszego prześledzenia losów misia.

Spotkanie z Entomologiem

Dnia 18.11.2016 roku świetlicę szkolną odwiedził  pan Mirek, który jest entomologiem. W fascynujący sposób opowiadał o owadach, którymi pasjonuje się od wielu lat. Nasz gość zaprezentował dzieciom bogate zbiory owadów, a także ogromne gniazdo szerszeni. Pan Mirek ostrzegł nas także przed zbliżaniem się do takich stworzeń, pokazał specjalny ubiór, dzięki któremu w bezpieczny sposób może wykonywać swoją pracę.

Dzień Niepodległości

Dnia 10.11.2016 roku w związku z obchodami Dnia Niepodległości odbyła się parada, w której wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przemarsz zorganizowali wychowawcy świetlicy szkolnej. Uczestnicy parady uczcili święto przechodząc się ulicami Zaspy.

" PORTRET NIEZWYKŁEGO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Milo  nam poinformować, ze uczennica uczeszczajaca do naszej świetlicy -Zuzanna Gajewska z klasy IIIa, zdobyla wyróżnienie w Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym w SP 81 w Gdansku.Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.