• Fit klasa/Gimnastyka korekcyjna

• Celem gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej jest:

• skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i doprowadzenie jej, o ile to możliwe, do stanu prawidłowego;
          • niedopuszczenie do powstania wad postawy ciała, gdy zaistnieją warunki sprzyjające ich powstaniu;
          • doprowadzenie sprawności fizycznej dziecka do stanu uznanego za prawidłowy;
          • wyrównanie zaburzeń w rozwoju motorycznym.

Cele te osiąga się drogą realizacji następujących zadań:

• wyrabianie u dziecka prawidłowej postawy ciała we wszystkich sytuacjach dnia codziennego,
          • wytworzenie silnej i wytrzymałej stabilizacji mięśniowo więzadłowej kręgosłupa po uprzednim usunięciu dystonii mięśniowej,
          • wdrożenie do rekreacji ruchowej uwzględniającej elementy profilaktyki i korekcji zaburzeń zagrażających lub istniejących u dziecka,
          • opanowanie przez dziecko i jego środowisko opiekuńcze wiedzy i umiejętności dotyczących spraw jego zdrowia związanych z wadą.

• Na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej uczęszczają dzieci ze stwierdzoną wadą postawy.
          • Kwalifikacje na ćwiczenia przeprowadza szkolna pielęgniarka, na podstawie bilansu 6 latka z Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka lub na podstawie skierowania lekarskiego, które to skierowanie należy, na początku roku, jak najszybciej dostarczyć do wychowawcy klasy.
          • Zajęcia są bezpłatne i obowiązkowe. Ujęte są w tygodniowym planie lekcji jako pierwsze lub ostatnie godziny. Odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo dla każdej klasy, z podziałem na grupy.
          • Na zajęciach obowiązuje strój sportowy (koszulka na zmianę i spodenki gimnastyczne). Dzieci ćwiczą boso.
          • Dzieci przebierają się w szatni ogólnej, skąd odbiera je nauczyciel i tam też odprowadza po zajęciach.

Zajęcia odbywają się w sali gimnastyki korekcyjnej sala nr 34.