O przedmiocie NAUCZYCIELE Interesujące rzeczy Szkolny Ośrodek Siatkarski UKS ZASPA LEKKOATLETYKA dla każdego !

O przedmiocie

Lorem Ipsum

Drodzy Uczniowie,

Wkrótce znajdziecie tu dokumenty oraz artykuły o mnie oraz o przedmiotach, których uczę w naszej szkole.

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do wysłania wiadomości!

PROGRAM 6-10-14

Program 6-10-14 dla Zdrowia

Ponad 5 procent – tyle otyłych dzieci mieszka w województwie pomorskim.

Dzieci, które już dzisiaj zmagają się z nadwagą, w przyszłości są bardziej narażone na choroby i w konsekwencji żyją krócej. Aby temu zapobiec powstał program noszący nazwę „6-10-14 dla Zdrowia” (od wieku badanych dzieci). Do tej pory żadne miasto w Polsce na tak dużą skalę nie zajęło się problemem dziecięcej nadwagi i otyłości. Program, który oficjalnie ruszył od września 2011 r., zainicjowali specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku.

Jak to działa?

W ramach realizowanego Programu objęte interwencją są wszystkie dzieci w wybranych rocznikach, w wieku 6 i 14 lat oraz wybrane grupy dzieci w wieku 9-11 lat. Łączna liczba uczestników szacowana jest na 30 000 osób. Spośród włączonych do Programu, około 15% zostanie zaangażowanych do dalszej interwencji, podjętej na rzecz osób z czynnikami ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz wstępnym rozpoznaniem nadwagi i otyłości. Aktywnymi uczestnikami programu interwencyjnego będą również rodzice, ponieważ to oni w głównej mierze są odpowiedzialni za prowadzenie zachowań zdrowotnych w życiu dziecka i rodziny. Do wykonania badań przesiewowych niezbędna będzie zgoda opiekunów. Otrzymają oni informacje na temat stanu zdrowia dziecka, proponowanego dalszego postępowania oraz ewentualnego włączenia do programu interwencyjnego.

Zgoda rodziców http://www.dlazdrowia.uck.gda.pl/upload/Ankieta%20dla%20rodzic%C3%B3w.pdf

WTOREK - godz. 15.30-17.30 Zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców

W programie: unihokej, koszykówka, siatkówka, piłka nożna yes

Prowadząca: Hanna Nowakowska