• Projekty gier planszowych na motywach „Przygód Odyseusza” Jana Parandowskiego

• 17.01.2017 19:42
          • W październiku uczniowie klas Ia i Ib gimnazjum przygotowali projekty gier wieńczące omawianie pierwszej w tym roku szkolnym lektury – „Przygód Odyseusza” Jana Parandowskiego. W czasie lekcji uczniowie planowali reguły gry, poszczególne zadania, kształt planszy i wygląd przykładowych pól z zadaniami.
          • Następnie – w tych samych składach – pracowali nad ręcznie wykonanymi elementami gry, czego efekty mogliśmy obserwować w kolejnym tygodniu podczas lekcji, na której uczniowie prezentowali swoje prace, demonstrując praktyczne wykorzystanie zaprojektowanej planszy oraz wymyślonych reguł w trakcie pokazowej rozgrywki. Wszystkie grupy wywiązały się z zadania bardzo rzetelnie, a każdy z pomysłów zasługuje na osobne wyróżnienie ze względu na swoją oryginalność i interesujące nawiązania do treści książki. Prace zachwycają również walorami plastycznymi i twórczym wykorzystaniem znanych w tradycji gier planszowych motywów i schematów fabularnych.

Krystian Tomala

Piątek 29.03.2024