• Wielki Maraton Czytelniczy (klasy IV-VI)

    21.09.2017

    WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2017/2018

    Z przyjemnością informujemy, że rusza kolejna IX edycja maratonu. Do udziału zapraszamy uczniów klas IV-VI.

    Lektura na wrzesień to: Grażyna Bąkiewicz, Mówcie mi Bezprym

    Termin pisania pierwszego testu 9 października o godz. 13.50 w sali 103 i 101.

     

    LEKTURY KONKURSOWE w porządku alfabetycznym:

    1.Bąkiewicz Grażyna, Mówcie mi Bezprym

    2. Fabicka Joanna, Rutka

    3. Nienacki Zbigniew, Pan Samochodzik i templariusze

    4. Orlińska Zuzanna, Detektywi z klasztornego wzgórza

    5. Ossendowski Antoni, Skarb Wysp Andamańskich

    6. Perepeczko Andrzej, Dzika Mrówka i tajemnice gdańskiego wybrzeża

    7. Szczygielski Marcin, Arka Czasu czyli wielka ucieczka Rafała od teraz przez wtedy do teraz i wstecz

    8. Zurzycka Elżbieta, Nie poddawaj się

    Zapisy do udziału w konkursie u swoich nauczycieli języka polskiego.  

    Iwona Kalinowska

  • Taekwon-do

    20.09.2017

    Na terenie szkoły rozpoczyna działalność i ogłasza nabór Akaemicki Klub Taekwon-do. Więcej informacji FB

  • Fundusz stypendialny Solidarności

    19.09.2017

    Znalezione obrazy dla zapytania fundusz stypendialny solidarność

    XV edycja Funduszu Stypendialnego NSZZ "Solidarność

    W gronie stypendystów znalazła się uczennica (już absolwentka) naszej szkoły Weronika Kamińska! Tym samym dołączyła do Anny Archackiej, Angeliki Bielińskiej, Magdaleny Kaczmarek i Stanisława Kalwasińskiego, którzy otrzymali stypendia w poprzednich edycjach.

    Gratulujemy serdecznie smiley

  • Ogólnopolski Konkurs Twórczego Używania Umysłu

    18.09.2017

    17. Ogólnopolskie Twórcze Używanie Umysłu WYSPA ZAGADEK 2017

    Wśród niewielu Laureatów tegorocznej edycji Wyspy Zagadek znalazły się uczennice naszej szkoły:
    Urszula Nurzyńska i Agnieszka Kruk w grupie gimmnazjalistów
    oraz
    Nina Zastawny w grupie uczniów szkół podstawowych
    Gratulujemy i zyczymy miłego spędzenia czasu w Szwecji!!! smiley

  • ZAJĘCIA Z DRAMY DLA KLAS IV – VI

    Jeśli interesuje Cię zabawa w teatr i chcesz tworzyć razem z nami, przyjdź na zajęcia z dramy.

    Zapraszamy w poniedziałki i środy w godz. 13:50 – 15:30.

    Zapisy w pokoju 102.

     

    Anita Połom

    Bożena Zielonka    

  • Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt.: „Wierszyki łamiące języki”

        11.10.2017 r. w naszej szkole odbędzie się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt.: „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III. W recytatorskich zmaganiach wziąć może udział trzech reprezentantów każdej klasy. Przedstawiciele klas wylosują wiersze obfite w trudne do wymówienia słowa, a na ich pamięciowe opanowanie będą mieli trzy tygodnie.

        Komisja konkursowa podczas prezentacji wierszy oceniać będzie m.in. poprawność wypowiadanego „łamańca”, tempo mowy, a także umiejętność posługiwanie się środkami ekspresji np.: siłą głosu, wysokością głosu.

        Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich naszych Uczniów, zwiększanie świadomości artykulacyjnej, wzbogacenie słownictwa, promowanie poprawnej wymowy i motywowanie do ćwiczeń logopedycznych.

        Zmagania wszystkich uczestników wynagrodzone zostaną dyplomami i drobnymi upominkami, a na laureatów konkursu czekają specjalne nagrody.

     

    Serdecznie zapraszamy do udziału!

     

    Organizatorzy konkursu:

    • Katarzyna Rozmarynowska - logopeda
    • Małgorzata Pirszel
    • Małgorzata Małolepsza

     

     

    A o to jeden z wierszy Panie i Panowie, proszę nie połamać języka na żadnym słowie :)

     

    CHRZĄSZCZ

    Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie. Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie: - Cóż ma znaczyć to tarzanie?! Wezwać trzeba by lekarza, zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza! Wszak Szczebrzeszyn z tego słynie, że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie! A chrząszcz odrzekł niezmieszany: - Przyszedł wreszcie czas na zmiany! Drzewiej chrząszcze w trzcinie brzmiały, teraz będą się tarzały.

    (M. Strzałkowska)

  • Liga Historyczna

    15.09.2017

    Rusza kolejna edycja Ligi Historycznej, to już trzecia!

    Zapraszamy uczniów klas VII oraz 2 i 3 gimnazjum do rywalizacji, a jest o co walczyć! Nagrody zgodnie z regulaminem na stronie www szkoły w zakładce przedmiotowej historia/liga. Tam znajdziecie także zadanie I Rundy.

    Powodzenia!

  • Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

    31.08.2017
    Kolejny dowód na to, że nasi uczniowie są super smiley
    Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za rok szkolny 2016/2017 zostało przyznane następującym uczniom:
    z Gimnazjum 43 uczniów: Alicja Boduch, Milena Browczuk, Karolina Bukowska, Adam Gąsiorowski, Maja Górska, Weronika Kamińska, Miłosz Koślak, Agnieszka Kruk, Mikołaj Ławicki, Patrycja Soból, Marta Sosnowska, Zuzanna Winter, Hanna Ziętak, Krzysztof Bieliński, Aleksandra Dąbrowska, Julianna Dąbrowska, Kamila Dworakowska, Anna Gajewska, Lena Głowińska, Oliwia Gojżewska, Katarzyna Kaczmarek, Agnieszka Michalska, Daria Skarbek, Kacper Słodki, Monika Trupinda, Maria Zaporowicz, Karol Abramski, Zofia Barczewska, Paweł Benedict-Kleszczewski, Agata Dejnakowska, Olgierd Demkowicz, Kamila Fiedorowicz, Marcelina Franczuk, Marta Frąckowiak, Emilia Jakimska, Jakub Jaskulski, Oskar Kardaś, Agata Łopuska, Martyna Misiuro, Łukasz Pułtorak, Agata Radawiec, Maciej Szyszko, Piotr Zieliński;
     
    Szkoła Podstawowa 16 uczniów: Witold Bielawski, Olga Grumowicz, Wiktoria Gryboś, Zofia Jawień, Joanna Kocińska, Hanna Korzeb, Maciej Kaczmarek, Piotr Kujawski, Adrian Milewski, Magdalena Niechciał, Natalia Osmańska, Kinga Błaszkiewicz, Laura Drzewucka, Filip Jarosiewicz, Małgorzata Kremer, Martyna Rosłoniec
    Gratulujemy!!! smiley
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    Harmonogram uroczystości 4 IX 2017 r.

    Godz. 9.00 – klasy II – III SP

    Godz. 9.30 – klasy 0 – I SP

    Godz. 10.15 – klasy IV SP

    Godz. 10.45 – klasy V – VI SP

    Godz. 11.15 – klasy VII SP

    Godz. 12.00 – klasy gimnazjalne

    Spotkanie z Dyrekcją szkoły na parkiecie a następnie z wychowawcami w klasach

  • Wyprawka ucznia- KLASA 0

    28.06.2017

    Podręczniki:

    1. Pakiet: „Kolorowy Start z PLUSEM” 6-latki. (pakiet- niebieska okładka)

      Wyd. MAC Edukacja, autor: Wiesława Żaba-Żabińska.

    2. Język Angielski: „New English Adventure STARTER”. Podręcznik i Zeszyt Ćwieczeń.

      Wyd. PARSON autor: Tessa Lochowski, Cristina Bruni.

    3. Religia „Jezus Mnie Kocha”.

      Wyd. Wydawnictwo Diecezjalne Radom, autor: Ks.Stanisław Łabendowicz

    Wyprawka:

    1. Dzienniczek ucznia – zeszyt 16-kartkowy w kratkę.

      Na pierwszej stronie powinien zawierać następujące informacje:

      - imię i nazwisko dziecka (imiona, jeśli są wpisane w metrykę),

      - data i miejsce urodzenia dziecka

      - adres zamieszkania dziecka,

      - aktualne numery tel. komórkowych. rodziców/opiekunów,

    2. Wyprawka dziecka:

      do klasy (podpisane):

      - jeden zeszyt 16-kartkowy w linie,

      - teczka papierowa z gumką A4,

      - klej -2 sztuki

      - taśma klejąca -1 sztuka

      - blok techniczny mały biały i kolorowy - po 2 sztuki,

      - blok techniczny duży A3 biały lub kolorowy - 1 sztuka,

      - blok rysunkowy mały A4 biały i kolorowy - po 2 sztuki,

      - blok rysunkowy duży A3 biały lub kolorowy- 1 sztuka,

      - plastelina 1szt.

      - modelina 1szt.

      - wycinanki (kolorowy papier)

      - farby plakatowe (12 kolorów), 2 pędzle, kubeczek, podkładka A4

      - pastele olejne 1szt.

      - mazaki,

      - bibuła- 3 dowolne kolory,

      - patyczki do liczenia (liczmany),

      - 1 paczkę mokrych chusteczek i 1 sztuka ręczników papierowych.

      do piórnika:

      - kredki ołówkowe (najlepiej trójkątne),

      - 2 ołówki, gumka, temperówka,

      - nożyczki (dobrze tnące).

    3. Strój gimnastyczny w worku (koszulka i krótkie spodenki),

    4. Buty na zmianę z gumową podeszwą.

     

    Serdecznie Zapraszamy Państwa do współpracy i życzymy udanego roku szkolnego :-)

     

    Wychowawca:

    Aleksandra Drath

  • AKCJA LATO

    PÓŁKOLONIE W SP 48

    OD 31.07 DO 25.08 2017 roku

    w godzinach od 8:00 do 16:00

     

     

    • Listy grup wywieszone w szkole na granatowej tablicy.
    • Rodziców prosimy o zgłoszenie się do pani intendent w celu podpisania umowy na żywienie w trakcie półkolonii letnich od dnia 31 lipca 2017roku. Zostanie podana wówczas kwota do przelewu.
  • Jest dobrze, bardzo dobrze!

    20.06.2017

    Przedstawiamy powód do dumy z naszych gimnazjalistów:

    Wyniki jakie uzyskaliście z egzaminu są SUPER!!! W każdej części mieszczą się w staninie 8, czyli wyników bardzo wysokich

    (wynik szkoły/wynik Gdańska)

    JĘZYK POLSKI – 82,4%/74%

    HISTORIA i WOS – 71,9%/64%

    MATEMATYKA – 65,4%/54%

    PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE – 62,3%/56%

    JĘZYK ANGIELSKI PODSTAWOWY – 86,9%/78%

    JĘZYK NIEMIECKI PODSTAWOWY – 77,3%/60%

    dziękujemy i gratulujemyheart

  • ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ LEKCYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/17

    PIĄTEK 23.06.2017

    PARKIET

     

     

    8.30 – KLASY II GIMNAZJUM

    9.00 – KLASY „0” SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    (KORYTARZ NAUCZANIA WCZESNOSZKOLNEGO)

    9.15 – KLASY I GIMNAZJUM

    10.00 – KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    10.30 – KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    11.00 – KLASY IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    11.30 – KLASY I-II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    12.15 – KLASY III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     

  • 13.06.2017

    Szanowni Państwo,

     ZAPISY NA PÓŁKOLONIE PRZYJMUJEMY JESZCZE DO 19 CZERWCA. PO TYM DNIU NIE BĘDĄ JUŻ PRZYJMOWANE KARTY ZGŁOSZEŃ.

    PROSIMY PAMIĘTAĆ O ZAŚWIADCZENIACH RODZICÓW SAMOTNIE WYCHOWUJĄCYCH DZIECI ORAZ ZAŚWIADCZENIACH O WYKORZYSTANYM URLOPIE PRACOWNICZYM .

    LISTY PRZYJĘTYCH DZIECI BĘDĄ WYWIESZONE PO ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO NIE  WCZEŚNIEJ NIŻ 30 CZERWCA.

  • Dzień dziecka - SP

    We wtorek 13.06. od 4 lekcji na boisku odbędzie  się festyn z okazji Dnia Dziecka dla klas 4-6, w tym roku pod hasłem " Dzień przyjaciela".

    W programie zabawy sportowe ( można wziąć też flight spinery, rolki i deskorolki), turniej gier planszowych

    ( weźcie gry!), zabawy plastyczne i sprawnościowe,  muzyczne i literackie konkursy i zgadywanki.

    Odbędzie się też miedzyklasowy konkurs na hasło o przyjaźni - każda klasa wykona okrzykiem swoje motto a jury przyzna nagrody.

    ZaPraSZAMy!!!!

  • Ogólnopolska Olimpiada z Przyrody OLIMPUS – sesja wiosenna

    Dnia 23 maja 2017 roku zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Przyrody  OLIMPUS – sesja  wiosenna.

     

     

    Laureatami zostali:

    Małgorzata Kremer            5a
    Michał Kalinowski              5a
    Tyberiusz Konieczka          5c

    Matylda Pietrzak                6b
    Monika Kochan                  6c

    Gratulujemy!

  • XII MEGAOLIMPIADA Wiedzy z Przyrody

    W dniu 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 9.30 w kinie Helios w Alfa Centrum odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie  XII MEGAOLIMPIADA Wiedzy z Przyrody.

    Laureatami zostali:

    Olga Grumowicz              5a           
    Tyberiusz Konieczka        5c          

    Gratulujemy!

     

  • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki najmłodszych

    10.06.2017

    WYNIKI V EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

    DLA NAJMŁODSZYCH

    W roku 2016/ 2017 w Wielkim Maratonie Czytelniczym uczestniczyło 3 tysiące 595 dzieci

    ze 132 szkół z województwa pomorskiego oraz z jednej szkoły z Poznania i dwóch szkół

    z woj. warmińsko-mazurskiego. Pracę konkursu koordynowało 233 nauczycieli.

    Komisja konkursowa w składzie: Agata Markiewicz- Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata

    Niechwiedowicz i Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów i testów konkursowych przyznała
    75 tytułów laureata, 120-finalisty i 157 wyróżnień.

    WYNIKI_i_podsumowanie_na_strone_V_EDYCJI.docx

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku
    Zbigniewa Burzyńskiego 10, 80-462 Gdańsk
  • (58) 346 96 48

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 377647

Copyright © 2016-2017 ZKPiG nr 12 w Gdańsku - wszystkie prawa zastrzeżone.